Časté dotazy | Akumulační kamna - Thermotec

Časté dotazy

Jaký je rozdíl mezi panelem Thermotec a klasickým přímotopem? Topné panely Thermotec se chovají podobně jako akumulačni kamna, nicméně pro provoz využívají elektrickou energii v tzv. sazbě pro elektrické vytápění pro domácnosti D57d a firmy C57c (dříve přímotopná sazba D45d a C45c). Oproti klasickým přímotopům však udržuji v místnosti naprosto stabilní teploty a současně vykazují spotřebu o 30-40% nižší než běžný přímotop.

Z jakého materiálu je vyrobeno akumulační jádro těles?
Uvnitř našich těles jsou tepelné akumulační desky, které jsou vyrobeny ze šamotu. Uvnitř desek je pod vysokým tlakem hermeticky zalisován topný vodič ISA-Chrom.

Jaká je výhoda oproti klasickym akumulačním kamnům?
Nevýhodou klasických akumulačních kamen je jejich špatná ovladatelnost, protože se musíte vždy rozhodnout již den předem, jak budete topit ve dni následujícím. Pokud se oteplí, vaše investice pustíte oknem ven. Pokud naopak výrazně přituhne, můze Vam být chladno.
Naproti tomu, tělesa Thermotec se kdykoli rychle přizpůsobí Vašim požadavkům a výkyvům venkovních teplot a to díky citlivé regulaci a možnosti krátkých dobíjecích cyklů v průběhu celého dne. Provoz je tak mnohem úspornější a zároveň se výrazně zlepší Váš tepelný komfort. Spotřeba oproti 3 fázovým akumulačním kamnům je až o 50% nižší.

Jsou panely vybaveny ventilátorem?
Ne, naše topné panely nemají žádné pohyblivé komponenty. Díky technologii Aeroflow, není pro odvod tepla zapotřebí žádný ventilátor, topení nevíří prach a v provozu je naprosto nehlučné.

Jaky zdroj elektřiny je potřeba?
230V rozvody jsou dostačující. Naše ohřívače lze zasunout do zásuvky nebo je připojit napevno do krabičky blokovaného okruhu.

Jaká je spotřeba elektrické energie?
Zkušenosti ukazují, že roční spotřeba v běžných obytných místnostech je 75 - 125 kWh za m2 vytápěné plochy dle zateplení a využití.

Kam je vhodné topení umístít?
Jako by bylo umístěno kterékoli jiné topení nebo kamkoli na volně přístupnou stěnu (montážní sada je součástí dodávky). Topení je možné umístit na stojan nebo na stojan s kolečky (v sekci příslušenství), takže jej můžete umístit prakticky kamkoli Vám vyhovuje.

Lze vyuzit levnější tarif elektřiny?
Ano, dodavatel elektřiny Vám umožní odběry v sazbě D57d. Sazbu lze využívat pro topení i pro domácnost, 20 hod. denně NT a 4 hod. denně VT. Viz. Ceníky dodavatelů elektřiny v České Republice.

Musím mít samostatný elektroměr?
Úpravy elektroměru na dvoutarifní měření včetně zařízení HDO jsou v režiji vašeho dodavatele elektřiny.

Mohu takto vytápět celý dům?
Samozřejmě, místo jinak potřebné pro palivo nebo kotelnu využijete jinak! Nebudete potřebovat ani žádnou údržbu. Navíc, provoz našich těles je velmi ekonomický a na jejich funkci poskytujeme záruku 30let.

Mohu takto vytápět i můj starý dům?
Ano, tělesa jsou dostatečně velká a mají dostatečnou kapacitu k vytápění všech běžných obytných místností.

Jsou vaše spotřebiče bez azbestu?
Samozřejmě, naše topná tělesa obsahují šamot, materiál který je od pradávna používán ve vzduchotechnických systémech kde vyniká hlavně svou stabilitou při vysokých teplotách a svou trvanlivostí.

Mohu vyměnit svůj starý přímotop a použít existující rozvody?
Můžete bezpečně používat stávající vedení pro všechny modely našich těles se zabudovanou regulací. Pokud máte (nebo zvolíte) prostorový termostat na zeď, můžete instalovat tělesa bez zabudované regulace. V tomto případě je nutné konzultovat rozvody s odborníkem v oboru elektro.

Jaká je povrchová teplota vašeho topení?
Díky inovativní technologii AERO-FLOW je provozní povrchová teplota všech typů radiátorů Thermotec obvykle mezi 30 a 65 stupňi C. Při těchto teplotách je zajištěn účinný odvod tepla a úsporný provoz.

Jaké práce zahrnuje montáž při nákupu těles s montáží? Jak se tělesa instalují?
Kompletní informace včetně videoanimace o montáži najdete na této vodorovné liště pod proklikem "Montáž".